ФЛОТИЛІЯ ЮНИХ МОРЯКІВ І РІЧКОВИКІВ

Історія Флотилії

Протягом кількох годин можна сидіти нерухомо і дивитися на хвилі нашої улюбленої річки Дніпро. Поблизу вода прозора і чиста, а вдалині лежить густою темно-синьою смугою.

Море завжди було, є і буде мрією для всіх: від мала до велика. І ця мрія стала реальністю для багатьох хлопчиків і дівчаток завдяки відкриттю Флотилії.

На підставі рішення № 483 від 24.09.1983 року Дніпродзержинського міськвиконкому 1 грудня 1983 року була створена Флотилія юних моряків і річковиків, яку очолив директор Смішко Сергій Миколайович.

1 грудня був оголошений перший набір курсантів і організовано 8 груп із 200 учнів. Заняття розпочалися з вивчення пристрою шлюпки, сигналізації прапора, правил плавання, пристрою судна.

Першою адресою Флотилії був учбовий корпус, який знаходився

по вул. Корчевського,9.

У 1984 році був придбаний учбовий теплохід СЧС 1165,

а також 8 военно морських шлюпок ял-6,

на яких курсанти розпочали свої перші практичні заняття.

У 1985 році був придбаний катер "Амур".

У 1986 році Дніпродзержинський річний порт

передав Флотилії теплохід "В.Г.Короленко".

У 1989 році у г.Київ відбувся перший всеукраїнський зльот юних моряків і річковиків у якому взяли участь понад 20 команд із різних куточків країни.

Хлопці та дівчата змагалися у морському багатоборсьтві, обмінювались досвідом придбаним за роки  навчання. На зльот курсанти Дніпродзержиньської флотилії прийшли на своєму теплоході "В.Г.Короленко". Під час переходу курсанти несли вахту на ходовому містку, у машиному віділенні, а також під час авральних робіт, поглиблюючи свії досвід у нелегкій але цікавій справі.

3 1990 по 1994 рік Флотилія знаходилася за адресою вул.Петровського,12.

У 1992 році флотилія їде до г. Маріуполь де бере участь у зльоті, і виборює перше місце з у гонці на веслах.

У 1992 та 1994 роках були придбані 2 воєнно-морські шлюпки "Ял-6".

У 2013 році Флотлія відзначила своє 30 річчя.